Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Среда, 23.08.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Юридичесике науки

Земельное право; аграрное право; экологическое право; природоресурсное право

Субєкти інвестиційних правовідносин у сільському господарстві

Автор: Мухіна Ольга Ігорівна студентка 4 курсу факультету цивільної та господарської юстиції Національного университету «Одеська юридична академія»

Україна - одна з найбагатших держав світу на землю сільськогосподарського призначення. Вона має сприятливі  природно-кліматичні

умови, потужності та сили для інтенсивного розвитку сільськогосподарського виробництва. Тому цим пояснюється пріоритетність розвитку агропромислового комплексу, що не може нормально існувати без інвестицій.

Вкладення інвестицій здійснюється з метою отримання прибутку чи досягнення іншого соціального ефекту й тісно пов'язане з підприємницькою діяльністю, яка здійснюється на власний ризик і під власну відповідальність підприємця, з метою отримання ним прибутку. Отже, інвестиційна діяльність пов'язана з певним ризиком для інвестора. Тому обсяг інвестицій як внутрішніх, так і зовнішніх (іноземних) значною мірою залежить від ефективності правових гарантій для інвестора, передбачених законодавством України та міжнародними договорами України. Визначення кола суб’єктів інвестиційних правовідносин, їх ролі та статусу є надзвичайно важливим та актуальним.

Питання інвестиційних правовідносин  в сільському господарстві досліджувалось такими вченими:В.М. Єрмоленко, Л.П. Козаченко, П.Ф. Кулинич, Л.О. Панькова, В. І. Семчик, В.А. Сонюк та інші.

Інвестиційні правовідносини  в сільському господарстві є відносними, в них конкретно визначено обидві сторони: уповноважену і зобов’язану. Інвестор, вкладаючи майно в якості інвестицій, отримує основне право: на отримання прибутку або досягнення певного соціального ефекту, в якому він зацікавлений.  А учасник інвестиційних відносин, отримуючи майно у своє розпорядження, стає зобов’язаний в правильній реалізації інвестиції, створення прибутку досягнення певного соціального ефекту та передачі результату інвестору [1, с.446-447].

У законодавстві існує ототожнення понять «сторони інвестиційних правовідносин» та «суб’єкти інвестиційних відносин». Суб'єктами   (інвесторами  і  учасниками)  інвестиційної діяльності  можуть  бути  громадяни  і  юридичні  особи України та  іноземних  держав,  а  також  держави [2, ст. 5]. Інвестори  -  суб'єкти  інвестиційної  діяльності,    які приймають рішення про вкладення власних,  позичкових  і  залучених  майнових та інтелектуальних цінностей в об'єкти інвестування. Учасниками інвестиційної діяльності – особи які   забезпечують реалізацію  інвестицій  як  виконавці  замовлень .

Виходячи з наведеного, зауважимо, що за вказаного підходу не враховується те, що ряд учасників суспільних відносин, що не виступають сторонами інвестиційних відносин, фактично впливають на дані відносини і можуть бути визначені як суб’єкти інвестиційних відносин. Наприклад: банківська установа може виступати в якості інвестора та виконавця (тобто стороною), але вона  може і надати на кредитних умовах кошти інвестору для залучення їх в якості інвестицій,  тому тут банк, не будучи стороною інвестиційних правовідносин виступає суб’єктом цих правовідносин.

На підставі вищезазначеного можна зробити висновок проте, що на законодавчому рівні потрібно розмежовувати такі поняття як «суб’єкти інвестиційної діяльності» та «сторони інвестиційних відносин». Так, до ст.5 «Про інвестиційну діяльність» необхідно було б внести зміни та викласти у такому виді «суб’єктами інвестиційної діяльності визнаються сторони (інвестор та виконавець) та інші суб’єкти , що не є стороною інвестиційних правовідносин, але напряму чи опосередковано приймають у них участь.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Сутність інвестиційних правовідносин у сільському господарстві / Я.М. Грущинський // Держава і право. — 2009. — Вип. 46. — С. 444-449

2. ЗУ «Про інвестиційну діяльність» № 1560-XII від 18.09.1991// Відомості Верховної Ради України.-.1991.- № 47 .

Категория: Юридичесике науки | Добавил: Иван155 (22.05.2014)
Просмотров: 458 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]