Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Пятница, 13.05.2016
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки

Математические методы, модели и информационные технологии в экономике

Тенденції становлення Інтернет-банкінгу в умовах розвитку інформаційних технологій

Автор: Бабенко Іван Сергійович, бакалавр, НТУУ «Київський політехнічний інститут»

 

Нові інформаційні технологіїта швидкий розвиток технічного прогресу надає широкі можливості розвитку економіки, особливо у сфері фінансів[1]. Банківська система також відчула цей процес і почала використовувати його на краще. Розвиток інформаційних технологій дозволяє не лише збільшувати швидкість обробки даних та ведення банківських операцій, але і розширювати аудиторію. Завдяки Інтернет технологіям взаємозв’язок між клієнтом та банком стає більш оперативним та зручнішим. Інформаційні технології дозволяють значно зменшити дистанцію між клієнтами та банком, що активно сприяє розвитку банківського обслуговування в якісному аспекті.

Використання Інтернет-банкінгу стало нормою для проведення більшості банківських операцій[2]. Споживачі мають змогу легко та швидко переглянути баланс, сплатити за комунальні послуги, замовити квиток, переказати гроші з одного рахунку на інший. Онлайн-банкінг є чудовим доповненням до світу банківських послуг, однак це зовсім не означає, що вони можуть повністю замінити стаціонарні відділення банку. Отже, розглянемо, які саме послуги є перспективними та корисними.

Віртуальний банкінг має безліч переваг. До них відносяться:

Мобільність. Сьогодні онлайн-банкінг можливо використовувати напряму у мобільному телефоні. Функціональність постійно розширюється, забезпечується підтримка усіх важливих операцій з картками. За допомогою NFCіснує можливість оплати покупок в магазині, проїзду в транспорті, чеку в ресторані лише за наявності мобільного телефону[3]. Не потрібно мати при собі навіть банківську картку.

Сервіси. Віртуальні банкінги розміщуються, як правило, на захищених веб-серверах, які пропонують клієнтам широкий набір функцій. Вони включають в себе функціональні інструменти бюджетування і прогнозування,інструменти інвестиційного аналізу, можливості фінансового планування, та кредитні калькулятори. Вони також пропонують зручний інтерфейс купівлі білетів на поїзд, літак або концерт. Онлайн-банкінг дозволяє сплачувати рахунки за комунальні послуги, державні податки, поповнювати мобільний рахунок.

Безпека. В наш час безпека захищеності даних є серйозною проблемою. Однак, для таких систем використовуються захищені протоколи передачі даних, потужне програмне забезпечення, складні алгоритми шифрування та двоетапна перевірка акаунту.

Зручність. Онлайн-банкінг доступний скрізь, де є підключення до мережі Інтернет. Вони відкриті 24 години на добу, сім днів на тиждень. У режимі реального часу користувачу доступний перегляд балансу та отримання необхідної інформації, усе це при натисканні лише декількох кнопок на веб-сторінці або на екрані смартфону. Це робить банкінг швидким, простим та ефективним, тому що користувачі завжди мають доступ до своїх фінансових активів.

Унікальним сервісом є підключення віртуальної Інтернет-картки для оплати покупок в мережі. Клієнт може хвилюватися за конфіденційність даних в Інтернеті, тому доцільно використовувати дану послугу для безпеки фізичних карток.

Інтернет-банкінг можна віднести до екологічно чистих систем. Електронні операції(перекази, оплата рахунків) не потребують використання папіру. Він усуває необхідність використання будівель та офісного обладнання. За цим зменшується використання електроенергії для підтримки приміщень.

Висновки. Використання інформаційних технологій є рушійною силою у розвитку економічної галузі. Завдяки науково-технологічному прогресу створюються нові системи, які кардинально полегшують життя звичайних людей, є функціональними, потужними, зрозумілими та важливими. Розвиток онлайн-банкінгу є гарним прикладом цьому.

 

Література:

  1. Понятие информационной технологии [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://cde.osu.ru/demoversion/course157/text/1.2.html
  2. Інтернет-банкінг [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Інтернет-банкінг
  3. Near Field Communication[Електронний ресурс] – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Near_Field_Communication
Категория: Экономические науки | Добавил: Administrator (21.07.2015)
Просмотров: 254 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]