Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Понедельник, 21.08.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки

Экономика и управление предприятиями (по видам экономической деятельности)
Економічні наслідки вдосконалення системи правового регулювання процедури банкрутства в Україні для суб’єктів господарювання
 
Автор: Налисник Алла Зеновіївна, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
 
18 січня 2013 р. набув чинності Закон України № 4212-VІ "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” [1]. За 12 років дії попередньої редакції вказаного Закону було виявлено низьку його ефективність та нездатність вирішувати проблему санації підприємств. Проведена реформа системи банкрутства має покращити регулювання в цій сфері, зокрема сприяти кращому захисту прав власності та підвищити ефективність реалізації санаційної процедури.
Аналіз статей законодавчого акту вселяє надію на відчутне покращення у сфері банкрутства. Так, зокрема, у Законі № 4212-VІ [1] присутні такі позитивні нововведення: 1) зроблено наголос на пріоритетності застосування заходів запобігання банкрутству та досудової санації боржника; 2) забезпечено пріоритет продажу працюючого бізнесу боржника над продажем майна частинами; 3) встановлено стислі та чіткі строки процедур; 4) визначено, що всі майнові спори щодо боржника розглядаються судом у справі про банкрутство; 5) удосконалено процедуру виявлення кредиторів – інформація про порушення справи оприлюднюється судом негайно в мережі Інтернет; 6) забезпечено захист прав кредиторів, які пропустили встановлений термін для звернення з вимогами; 7) звужено коло суб'єктів, віднесених до державного сектору економіки, для яких передбачено певні особливості та обмеження щодо застосувань процедур банкрутства; 8) врегульовано процедуру транскордонного банкрутства [2].
Варто зауважити, що згідно проведеного критичного аналізу статей нового Закону в науковому дослідженні [3], в Україні створюють передумови для підвищення ефективності санації промислових підприємств, зокрема: скорочуються терміни санації та загалом зменшується середня тривалість процедури банкрутства; зроблено спробу вирішити проблему несвоєчасної виплати заробітної плати працівникам санованих підприємств (передбачено можливість одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується позачергово за рахунок продажу майна боржника); введено процедуру заміщення активів, яка регламентує та вдосконалює процедуру реалізації майна, а також забезпечує збереження кадрового потенціалу підприємства-боржника.
Таким чином, прогнозується, що усі розглянуті вище зміни матимуть позитивний вплив на діяльність господарюючих суб’єктів, зроблять процедуру банкрутства більш ефективною, покращать підприємницьке та регуляторне середовище, збільшать інвестиційну привабливість економіки України, підвищать рівень захисту прав власності та захищеності інвесторів.
 
Література:
1. Закон України № 4212-VІ "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” [Електронний ресурс] // Сайт Верховної Ради України.Режим доступу: http://www.zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4212-vi
2. 18.01.2012р. офіційно опубліковано Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (нова редакція) №4212-VI від 22.12.2011 р. [Електронний ресурс] // Центр комерційного права.Режим доступу: http://www.commerciallaw.com.ua/uk/eventnews
3. Яцюк О. С. Оцінка передумов та активізація застосування процедури санації підприємств / О. С. Яцюк // Наукові праці Полтавської державної аграрної академії. Вип. 2 (5). – Т. 2. – Полтава: ПДАА. – 2012. – С. 341-345.
Категория: Экономические науки | Добавил: Administrator (22.01.2013)
Просмотров: 576 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1  
Сокращение сроков процедуры банкротства не всегда может иметь положительный результат, но в целом изменения действительно напрашивались т.к. банкротство в Украине стало целым "бизнесом" и его применяли в большинстве случаев ради получения прибыли. Стоит вспомнить продолжительную процедуру банкротства кафе "Пузата хата", через которое удалось избавится от кредита, взятого на сооружение системы ресторанов.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]