Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Суббота, 20.05.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Политические науки

Политические институты и процессы
Абсентеїзм серед молоді: причини та шляхи подолання.
 
Автор: Кулеба Оксана Михайлівна аспірантка кафедри політології Національного університету «Львівська політехніка».
 
Молодь – це одна з найдинамічніших верств населення. У сучасному світі при демократичному політичному режимі важливо аби молодь активно приймала участь у політичному житті суспільства.Оскільки, саме молодь є найбільш демократично налаштованою, та водночас в переважній більшості найпасивнішою у політичному житті суспільства. У даній статті спробуємо визначити причини абсентеїзму серед молоді та ефективне вирішення цієї проблеми.
Для характеризування молодіжного абсентеїзму насамперед визначимо, що означає поняття «абсентеїзм».Термін «абсентеїзм» (анг. Absenteeismвід лат.Absentia – відсутність)  - це прояв байдужого ставлення населення до суспільного життя, ухилення від участі в ньому. Абсентеїзм буває різних видів, проте нас цікавить насамперед політичний абсентеїзм. Політичний абсентеїзм – ухилення виборців від участі у голосуванні при виборах представників влади, глав держави, референдумах.
Виділяють різні чинники абсентеїзму громадян: суб’єктивні, об’єктивні, кон’юнктурні та ініціативні. Спробуємо розглянути найважливіші з них -  суб’єктивні та об’єктивні.
До суб’єктивних відносимо вік і стать. Власне світова практика показує, що абсентеїзм найпоширеніший серед молоді, а найменш поширений серед старшого покоління. Це пояснюється відсутність досвіду політичної участі у молодого покоління, низький рівень довіри до політиків та невіра у здатність щось змінити у політичному житті суспільства. Якщо ж аналізувати хто активніший, жінки чи чоловіки, то останні є більш активними виборцями. Можливо це тому, що чоловіки налаштовані на карєру і є менш консервативними аніж жінки. Серед студентської та працюючої молоді більш активною є студентська. Це пояснює тим, що студентська молодь має більше можливості для політичного аналізу ситуації в країні, та легше піддається мобілізації і впливу з боку ровесників. Важливими є також рівень освіти та місце проживання. Оскільки, спостерігається тенденція, що молоді громадяни, котрі отримали вищу освіту загалом більш політично активні та політично свідомі.
До об’єктивнихчинників відносимо соціальні, економічні та політичні чинники. Зазвичай, економічно молодь в переважній більшості не є забезпеченою, тому зусилля молодої людини прикладаються насамперед для пошуку засобів існування, а вже зацікавленість у політичному житті відходить на другий план. Люди з низькими доходами були і є вкрай аполітичними. Вартує також зазначити, що на політичну активність  молоді найбільшевпливають політичні рішення, щодо державної та молодіжної політики, економічного розвитку та демократичного ладу. Часто недовіра, до обіцянок політиків призводить до загальної апатії у політичному житті суспільства. Також ще однією причиною пасивності, є недовіра і до інших кандидатів на політичні пости, оскільки в разі їхнього обрання немає надій на краще життя та зміни у ефективному ракурсі.
Важливою причиною абсентеїзму серед молоді є використання «брудних технологій» та  маніпуляції на виборах. Тобто, відчуття неважливості голосу молодого громадянина призводить до того, що відбувається взагалі ігнорування молоддю виборчого процесу процес.
Якщо у вищезазначених причинах було скоріше свідомий вибір на неучасть молоді, то існує пасивність, що виникає внаслідок політичної безграмотності молоді. Незнання, та невміння проаналізувати політичну ситуацію в країні породжують низький рівень політичної культури, а це в свою чергу і бездіяльність молодих громадян.
Спробуємо визначити шляхи подолання молодіжного абсентеїзму:
-  забезпечення прозорості та відкритості у виборчому процесі;
-  дотримання політиками власних передвиборчих обіцянок;
-  створення на законодавчому та виконавчому рівнях належних умов праці для молоді;
-  надання населення правдивої ситуації про політичний стан країни;
-  залучення молодих громадян через різноманітні молодіжні організації та рухи;
-  цінування думки молоді та надання можливості втілення конструктивних ідей у життя;
-  не керування молоддю у їхньому політичному житті, а направляння і коригування;
Отже, якщо проаналізувати причини та шляхи подолання, то бачимо, що залучити молодь до політичного життя є цілком реально. Для цього необхідно найосновніше дотримання демократичності та верховенства права, і створення можливості для політичної діяльності молодого громадянина.
Категория: Политические науки | Добавил: ivan_babenko (16.06.2012)
Просмотров: 1176 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 3
3  
Здесь описаны методы преодоления абсентеизма, которые на мой взгляд дадут почти нулевой результат. Та молодежь, которая интересуется только водкой и развлечениями не станет идти голосовать, да и вообще интересоваться политикой от того что им расскажут какие политики хорошие. Тяжело сказать что же всё таки нужно делать, но предложенные варианты ничего не дадут.

2  
Соглашаюсь с автором и мнением Алексея, ведь я сам был студентом и видел все своими глазами, как происходит вся эта ситуация. Думаю, будет верным решением, чтоб открыть прозрачность для молодежи и очень надеюсь, что пути преодоления этого будут действовать. Ведь молодежь это большая сила и если правильно им объяснить у них будет свой выбор, а не как сейчас, заплатил и они чтоб вечером погулять могут проголосовать за кого попросили. Выбор, должен быть одним и обдуманным и не как не пускать это все на авось.

1  
Совершенно верно! Абсентеизм среди студентов является настоящей проблемой - самая активная часть населения просто превращается в самую пассивную, ставя перед собой всего несколько целей - отучиться (или отбыть номер в институте), поесть и погулять, уделяя пьянке гораздо большее внимание. Теперь активная жизнь (политическая, студенческая) не в моде, гораздо лучше занять нейтральное-пассивное положение. Но не уверен, что данные методы истребления абсентеизма дадут свои плоды...

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]