Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Суббота, 29.04.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Юридичесике науки

Хозяйственное право, хозяйственно-процессуальное право

Учасники судового господарського процесу

Автор: Рябоконь К.В., студент 45 групи ПЮІ НЮУ ім. Ярослава Мудрого

 

Учасники судового господарського процесу – це особи, дії яких можуть сприяти швидкому та правильному розгляду справи, захисту інтересів та прав, що охороняються законом, а також господарюючих суб’єктів.

Згідно з ч.1 ст.18 Господарського процесуального кодексу учасниками судового процесу є сторони, треті особи, прокурор, інші особи, які беруть участь у процесі у випадках, передбачених цим Кодексом.

Суб’єктів господарських процесуальних правовідносин можна поділити на три групи:

  1. першу групу становлять суддя та колегія суддів;

Згідно з Господарським процесуальним кодексом суддею є посадова особа господарського суду.

  1. до другої групи можна віднести : сторін, третіх осіб, що заявляють самостійні вимоги на предмет спору, третіхосіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, представників осіб та третіх осіб, а також прокурор;
  2. третю групу становлять посадові особи та інші працівники підприємств, установ, організацій, державних та інших органів, коли їх викликано для дачі пояснень з питань, що виникають під час розгляду справи, судові експерти, перекладачі, представники та інші.

Отже, враховуючи все вищесказане можна зробити висновок і говорити про те, що одним із основних завдань господарського процесу є примирення сторін, а у разі його не можливості – швидке вирішення спору.

Учасниками господарських правовідносин є суб’єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб’єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності.

Категория: Юридичесике науки | Добавил: Administrator (29.04.2016)
Просмотров: 203 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]