Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Понедельник, 02.09.2013
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Юридичесике науки

Гражданское право и гражданский процесс; семейное право; международное публичное право
До питання про ефективність використання майна державних підприємств, яке знаходиться під дією мораторію
 
Автор: Утєхін І.Б., доцент, к.ю.н. Приватний вищий навчальний заклад «Буковинський університет»
 
29.11.2001 року  був прийнятий Закон України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» № 2864-ІІІ, який набув чинності з 26.12.2001 р.
Як випливає з преамбули, суть зводиться до того, щоби зберегти цілісні майнові комплекси державних підприємств та захистити інтереси держави під час реалізації майна господарських товариств де держава має не менше 25 відсотків у статутному фонді. Відповідно до ст.1 акту він діє до вдосконалення законами України механізму примусової реалізації майна [1]. Як відомо, закон чинний і до цього часу. Закономірно виникає запитання чому, ще не вдосконалено механізм примусової реалізації майна, державного зокрема. Якби він зараз був, то ми не піднімали питання та мораторій не діяв. Нажаль, протягом такого тривалого часу нерухоме майно та основні фонди державних підприємств, які перебувають на стадії банкрутства продовжує знецінюватися, так як реалізувати його не можна. Якби був вдосконалений механізм примусової реалізації, то користь мали  держава і кредитори. Можливо для вирішення ситуації, держава могла б  давати гарантії кредиторам, що до погашення боргів власних підприємств чи пропонувати видачу векселів, оформляти борг у позикове зобов’язання. Отож як видно, вихід  можна знайти. Головне – відновити довіру кредиторів до держави.
Література:
1. Закон України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» від 29.11.2001р. №2864-ІІІ; з змінами та доповненнями: Електронний ресурс: Офіційний сайт Верховної ради України: режим ступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2864-14
Категория: Юридичесике науки | Добавил: Иван155 (20.08.2013)
Просмотров: 16 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
0  
1 Basalay   (22.08.2013 08:00)
Проблем с реализацией государственного имущества просто не существует - Фонд госищумества их "вывод" из группы, которая попадает под действие моратория, в год его продажи. На самом деле этот мораторий - отвод глаз. Госпредприятия, которые остаются банкротами просто никому не нужны на данном этапе, их держат до появления заинтересованных инвесторов.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]