Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки |
Фінансове регулювання доходів населення Автор: Мартинюк Антон, Університет економіки і права «КРОК», 5 курс, ФК-14м
Науковий керівник: Грушко В.І., д.е.н., професор
Актуальність теми. Забезпечення сталого економічного розвитку України безпосередньо пов’язане із регулятивними механізмами формування та використання доходів населення, тому що доходи населення формують попит на товари, послуги і впливають на рівень споживання, заощадження та інвестування. Тому виникає проблема регулювання доходів населення має не лише загальнодержавний, але й регіональний, місцевий, корпоративний та внутрішньодомогосподарський прояви, що необхідно враховувати при розробленні напрямів удосконадення механізму регулювання доходів населення з врахуванням превентивних заходів, направлених на зменшення негативного впливу глобалізаційних процесів, зокрема в умовах світової фінансової кризи. Мета та завдання дослідження. Метою роботи є поглиблення теоретичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності функціонування механізму фінансового регулювання доходів населення України в сучасних умовах. Грунтовно досліджено сутність термінів «регулювання», «дохід» та суміжних понять – «доходи населення», «доходи домогосподарств», «фінансове регулювання». Враховуючи погляди зарубіжних та вітчизняних вчених, (рис.1.).
Незважаючи на кризовий 2014 р., коли рівень ВВП порівняно з попереднім роком зменшився на 15,1%, рівень соціальних допомог і трансфертів порівняно з 2013 р. зріс на 111,2%. Аналізуючи ці показники, можна так визначити тенденції фінансової політики щодо доходів населення за період з 2009 р. до 2014 р. на загальнодержавному рівні. У фінансовій політиці щодо доходів населення важливе значення надається пільгам та соціальним допомогам населенню. У Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян України до 2014 року наведені такі дані за найбільш чисельними категоріями, які мають право на пільги: ветерани праці 4,6 млн. осіб; ветерани війни 2,8 млн. осіб; особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною 0,00119 млн. осіб; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1,9 млн. осіб; інваліди 2,6 млн. осіб; діти війни 6,1 млн. осіб; особи, які мають право на безкоштовний проїзд 10,5 млн. осіб. Доведено що, чисельність пільгових категорій може сягати до 18 млн. осіб. Тому щоб покращити ситуацію із пільгами і по удосконаленню видів забезпечення регулювання доходів, запропоновано економіко-математичну модель прогнозування доходів за окремими соціальними групами з використанням регулятивних важелів.
Одже виконане дослідження дало підстави сформувати такі висновки і пропозиції:
Література:
7.Базилюк І. Роль законодавства у формуванні та реалізації схем відмивання грошей та мотивація виводу капіталу за кордон. [Електронний ресурс] / І. Базилюк |
|
|
|
Просмотров: 232 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0 | |