Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Пятница, 28.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Педагогические науки

Теория и методика профессионального образования
Міжнародна співпраця Франції у сфері підготовки архівістів
 
Автор: Семенова Тетяна Валеріївна, аспірантка, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв
 
Франція посідає важливе місце у розвитку архівної справи в Європі. І саме Франції належить беззаперечно лідируюча позиція у сфері підготовки архівістів. Провідним начальним закладом Франції, що спеціалізується на підготовці спеціалістів-архівістів, є Національна школа хартій.
Національна школа хартій (НШХ) – найстаріший державний науковий  професійний спеціалізований навчальний заклад, який розпочав свою діяльність у 1821 році в м.Париж. Школа підпорядковується Міністерству вищої освіти Франції, їй підпорядковуються дві установи – Комітет з науково-технічних робіт та Регіональна навчальна група з наукової та технічної документації.
Важливим напрямом діяльності Національної школи хартій, не беручи до уваги безпосередньо освітню складову, є міжнародна співпраця, а саме – міжнародні програми зі співпраці та досліджень. Ці програми можна умовно поділити на наступні групи:
1)   Європа;
2)   Росія;
3)   Середній Схід;
4)   Північна Америка.
З 1990 року Франція є членом Міжнародної федерації інститутів середньовічних досліджень (FIDEMFédération internationale des instituts d’études médiévales). FIDEM створено у 1987 р. у Бельгії. Основна діяльність – підтримка історичних досліджень періоду Середньовіччя; залученні іноземних дослідників; видача диплому європейського зразка з середньовічних досліджень; організація кожних п’ять років європейського конгресу з середньовічних досліджень. Професорський склад Школи хартій залучений до навчального процесу, зокрема це стосується таких дисциплін як палеографія, середньовічна латина, дипломатика, редагування текстів. Також представники НШХ щорічно відвідують наукові збори.
Окрім FIDEM Школа хартій бере участь в європейському проекті Corpus dei ritmi latini, суть якого полягає у виданні 700 текстів ритмічної поезії епохи Каролінгів. НШХ займалась методологією, контролем та аналізом поезії, що збереглася в бібліотеках м. Париж.
Не менш важливою є співпраця НШХ з університетом Аліканте (Іспанія). Співпраця ведеться у наступних напрямках – історія, філологія, латина, романська література, історія книги. Щорічно відбувається обмін науковців та студентів цих двох закладів.
2002 рік був початком співпраці Національної школи хартій з науково-освітніми закладами Російської Федерації. 2002 рік – час підписання протоколу про наукову співпрацю між Державним університетом гуманітарних наук (Росія), Дирекцією архівів Франції та Національною школою хартій. У 2003р. НШХ підписала програми кооперації з чотирма бібліотеками (Державною публічною історичною бібліотекою Російської Федерації, Навчально-музичною бібліотекою Московської консерваторії ім. С.І. Танєєва, Науковою бібліотекою Московського державного університету ім. М.В.Ломоносова, Державною архангельською бібліотекою музейної справи).
На початку XXI століття була розпочата співпраця НШХ зі спеціалізованими закладами на Середньому Сході. У 2004р. в Бейруті (Ліван) був організований Міжнародний семінар з питань підготовки архівістів в країнах арабського світу. Дирекція архівів Франції була залучена до підготовки цього семінару. Також у 2004 р. була підписана Конвенція про співпрацю між Ліванським університетом, Дирекцією архівів Франції та НШХ терміном на три роки щодо професійної підготовки архівістів.
Також угода на три роки була підписана у 2008р. між Національною школою хартій та Історичною колекцією Нового Орлеану (США). Вона передбачала щорічні обміни студентів та дослідників. Ще в 1984р. була підписана програма обміну між НШХ та Науковою бібліотекою Ньюберрі (м. Чикаго). Згідно з цією програмою відбувались навчальні програми обміну терміном один місяць. Також протягом 2007-2008 років проходили спеціалізовані семінари на факультеті романських мов Чикагського університету, головною темою яких буда обробка текстів з застосуванням інформаційних технологій.
Міжнародна співпраця є важливою для підготовки спеціалістів з різних сфер діяльності, адже досвід провідних установ інших країн може бути перейнятий та застосований на вітчизняному науковому ґрунті.
 
Література:
1.http://fidem.org.pt
2.http://www.enc.sorbonne.fr
Категория: Педагогические науки | Добавил: Administrator (18.09.2012)
Просмотров: 522 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]