Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Понедельник, 24.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Педагогические науки

Теория и методика обучения (из областей знаний)
Блоги як засіб індивідуалізації навчання учнів під час вивчення англійської мови
 
Автор: Журавська Леся Олекандрівна, магістрантка, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
 
Сьогодні ресурси інтернету широко використовуються для навчання й отримання нових знань. Проаналізувавши використання інтернету, можна побачити, що використовують його не тільки як джерело інформації і спілкування, а все більше й більше як джерело створення різноманітних завдань для вивчення англійської мови, одним із яких є блог або веб-журнал.
Блог (скорочення від англійського слова weblog) − це періодично поновлюваний сайт, який часто нагадує веб-журнал. Для створення й поновлення блогу потрібні лише доступ до інтернету та мінімальні вміння користувача. І тому це один із найлегших способів опублікування учнівських  робіт у мережі [3;56]. Блоги можуть складатися лише з друкованого тексту або вміщувати зображення та фотографії, а також аудіо й відео. Існує три типи блогів , які використовуються у вивченні англійської мови: методичний блог; блог групи; блог студента.
Багато причин є для того, щоб почати використовувати блоги в навчанні:
1.Забезпечують додаткову практику читання.
2.Веб-журнал можуть прочитати одногрупники.
3.Направляють студентів до ресурсів, відповідних їхньому рівню.
4.Збільшують  почуття єдності в класі.
5.Заохочують соромязливих студентів до дії.
6.Стимулюють дискусії поза заняттями.
7.Заохочують процес написання робіт
8.Як електронне портфоліо письмових робіт учня.
Існує багато сайтів, де ви можете безкоштовно створити веб-журнал: WordPress (http://wordpress.org); EzBlogWorld (http://www.ezblogworld.com/); Bahraich Blogs (http://www.bahraichblogs.com/); Getablog (http://www.getablog.net/portal3.php). Однак найбільш відомий і найпростіший у користуванні зі студентами Blogger (http://blogger.com). Вам потрібно буде лише 15 хвилин, щоб розмістити своє перше повідомлення, користуючись його засобами. Спочатку викладач створює власний блог, у якому розміщує інформацію про себе подібну тій, яку він хоче побачити у веб-журналах своїх учнів. Потім створює методичний блог або блог групи. До блогу групи учнів запрошують через електронну пошту. Індивідуальні учнівські веб-журнали створюються викладачем напередодні або на занятті одночасно з усією групою в комп’ютерній лабораторії. Створюючи свої блоги самостійно, учні мають більше вибору в дизайні та назві свого віртуального письмового простору. Якщо їх не заохочувати часто розміщувати там нові повідомлення чи свої враження, то вони забувають про блоги. Тому роль викладача − підтримувати їхню зацікавленість. Ось кілька рекомендацій, щоб підтримувати інтерес учнів до блогів:
– реагувати на повідомлення студентів швидко, писати короткі коментарі щодо змісту, ставити запитання, щоб стимулювати їх до письма;
учні мають бути зацікавлені читати й реагувати на повідомлення однокласників;
– оновлення блогу має бути частиною домашнього завдання. Учнів потрібно заохочувати розміщувати свої письмові завдання у веб-журналі, а не лише приносити їх викладачеві;
– веб-журнал є ідеальним місцем для виконання проектів, особливо коли в них беруть участь учні  країн;
Проте існують і недоліки у використовуванні блогів. Передусім це помилки в студентських роботах. Вони мають бути виправлені до розміщення роботи в мережі, або інколи можна проводити заняття, присвячене виправленню помилок в опублікованих роботах.
Хоча використання інформаційних технологій, таких як блоги, є дуже мотивуючим фактором для учнів щодо вивчення англійської мови, зокрема письма, деякі викладачі все ще з острахом ставляться до них. Хоча ці технології прості у створенні та використанні.
 
Література:
1. Блог [Електронний ресурс] // Веб-сайт Вікіпедія. – 2011. – Режим доступу : http://ru.wikipedia.org/wiki/Блог.
2. Жалдак М. І. Деякі методичні аспекти навчання інформатики в школі і педагогічному університеті // Комп'ютерно-орієнтовані системинавчання. Випуск 9. Науковий часопис. – К. : НПУ ім. М.П.Драгоманова, 2005. – С. 3–14.
3 .Кузьмич С. І. Веб-журнали в навчанні англійської мови // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. Випуск 5 . Науковий журнал. -  Луцьк: ВНУ ім. Л.Українки, 2010.- С.55-59.
4. Dieus B. Be Online / Dieus B.[Електронний ресурс] − Режим доступу : http://beeoline.blogspot.com/
5. My Travelling with Web [Електронний ресурс] – 2011. – Режим доступу :
http://englishwebteacher.blogspot.com.
Категория: Педагогические науки | Добавил: Administrator (21.03.2013)
Просмотров: 486 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 3
3  
Возникает вопрос, какому языку в данном случае будет обучать учитель учеников? Обычный литереатурный язык в интернете не используется, сообщения на таком языке выглядят неестественно, нужно учить учеников реальному общению, обучать в таком случае и слэнгу, принятым сокращениям, обращениям и т.д. По поводу ошибок - нужно ввести модерацию, тогда сообщения учеников, написанные с ошибками, публиковаться в блоге не будут.

2  
Вважаю, що це надзвичайно актуальний сучасний метод вивчення іноземної мови, який потрібно розвивати і впроваджувати у школах. Адже мова іде про інтегроване навчання: комп’ютерні технології плюс мова. Учні не тільки практикуються у вивченні і закріпленні нових слів, фраз, але для цього повинні мати ґрунтовну практичну базу для реалізації навчання з технічної точки зору (зокрема, вміти публікувути пости у Wordpress коректно і т.п.). І її просто необхідно весь час оновлювати новими знаннями.

1  
Использование Интернет технологий отвечает современным тенденциям и позволяет значительно повысить интерес учащихся к изучению английского языка. Блоги дают возможность заменить скучное изучение теории на обучение путем непосредственного включения в деятельность, что, несомненно, улучшит качество запоминания материала.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]