Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Среда, 23.08.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Педагогические науки

Общая педагогика и история педагогики
Добровільні пожежні організації як складова системи цивільного захисту
Німеччини
 
Автор: Іванів О.В., викладач, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
 
Добровільна пожежна охорона за кордоном багатолика і неоднорідна, має різні національні особливості і традиції. Разом з тим у всіх країнах вона створена з метою обєднання зусиль громадян (непрофесіоналів) у боротьбі з пожежами.
У Німеччині відсутній федеральний орган управління Союзами добровільних пожежних у кожній з 16 земель. У кожній землі розроблені і затверджені законодавчими органами закони про добровільну пожежну охорону землі, порядок організації пожежної охорони та концепції захисту від техногенних катастроф. Зазначені документи можуть істотно відрізнятися за змістом залежно від фінансового стану тієї чи іншої землі Німеччини. Разом з тим, принципи організації ДПО в кожній із земель приблизно однакові.
Згідно Закону Про добровільні пожежні організації Німеччини, кожна громада зобов'язана створити пожежну охорону. У містах з населенням понад 90 тис. жителів організовуються професійні пожежні команди разом з добровільними пожежними дружинами. У містах з населенням менше 90 тис. жителів організується ДПО, склад якої доповнюється штатними працівниками для обслуговування центрального диспетчерського пункту зв'язку і забезпечення виїзду першого пожежного автомобіля. З усіх членів ДПО 80% проживають у сільській місцевості.
Наприклад, у землі Райнланд-Пфальц загальна чисельність пожежної охорони становить 62 тисячі осіб (у тому числі 60 тис. осіб добровільних пожежних, 1 тис. осіб – професійних пожежних і 1 тис. осіб пожежних в підрозділах пожежної охорони) при кількості населення 3,5 млн. осіб.
Чисельність кожного підрозділу добровільної пожежної охорони становить в середньому близько 100 чоловік. Підрозділи добровільної пожежної охорони захищають населені пункти з кількістю жителів менше 90 тис. осіб. Кількість підрозділів визначається з встановленої законом умови про те, що час прибуття оперативного підрозділу ДПО на місце виклику не повинно перевищувати 8 хвилин.
Оскільки у Німеччині відсутній єдиний федеральний реєстр добровільних пожежних, тому їх чисельність враховується у кожному підрозділі окремо. Створення та утримання оперативних підрозділів ДПО є обов'язком місцевих органів самоврядування. Статті витрат на утримання оперативних підрозділів ДПО визначаються кошторисом, яка складається керівництвом підрозділу і затверджується бургомістром.
Оперативні підрозділи ДПО не мають штатних працівників та не наділені правами юридичної особи. У повсякденному житті пожежні депо ДПО закриті на замок. При надходженні виклику на пожежу в поліцейську дільницю черговий диспетчер посилає інформацію на пейджери добровільних пожежних, в якій вказується мета виклику, адреса пригоди, перелік фахівців для обслуговування виклику (лікарі, водії, водолази, фахівці з розбору конструкцій і т.п.). Добровільні пожежні зобов'язані покинути місце основної роботи і прибути в пожежне депо за час, що дозволяє витримати встановлений законом норматив – 8 хвилин.
Добровільні пожежні за час, проведений на оперативній роботі з гасіння пожеж та за період навчання отримують зарплату за основним місцем роботи. У подальшому фінансові витрати роботодавців на виплату зарплати добровільним пожежним за час їх відсутності на основній роботі компенсуються із засобів місцевих органів самоврядування. Всі добровільні пожежні в обов'язковому порядку підлягають страхуванню на випадок загибелі, травмування або отримання інвалідності при виконанні оперативної роботи. До 30% особового складу оперативних підрозділів пожежної охорони становлять жінки, які виконують ту ж роботу, що і чоловіки (у тому числі працюють у киснево-ізолюючих протигазах, здійснюють роботу на висотах, беруть участь в порятунку постраждалих). Інших стимулів і пільг добровільні пожежні не мають.
У Навчальному підрозділі землі Райнланд-Пфальц здійснюється підготовка як добровільних пожежних, так і професійних пожежників. Тривалість підготовки добровільних пожежних становить 10 тижнів, а професійних пожежних 40 тижнів. Навчальний центр одночасно здійснює підготовку 128 осіб і працює безперервно протягом 10 місяців у році. Навчальний центр забезпечений сучасним обладнанням, має різні установки і приміщення для тренувань пожежників, на його створення витрачено більше 40 млн. німецьких марок (близько 20 млн. доларів США).
 
Література:
1. Добровольная пожарная охрана Германии. [Електронний ресурс]Режим
доступу : http://www.igps.ru/component/content/article/68-2011-01-19-06-30-23/777-2012-03-05-06-38-22.html
2. Из опыта зарубежных стран. [Електронний ресурс]Режим доступу : http://www.78.mchs.gov.ru/page/?ID=11360&SECTION_ID=55
Категория: Педагогические науки | Добавил: Administrator (23.01.2013)
Просмотров: 553 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 4.5/4
Всего комментариев: 2
2  
Как быпечально не звучало от меня, то я соглашусь с Basalay, наши люди не готовы,
повторюсь еще раз, что не готовы. Причина тут одна, что люди на подсознании
ведут себя так, как вели их родители, они не хотят не чего менять в своей
жизни, а государство не в силах это контролировать. Получается люди сами по себе,
а государство само по себе, вот и провал на этой ступени. Вот когда решиться
провал, тогда можно решить и добровольную дружину на реагирование пожаров и все
остального.

1  
Сама идея довольно хорошо, но людям необходимо самим понять, что обучение "добровольным пожарным" необходимо для них в первую очередь, а не для государства или третьих лиц. Наше общество на данный момент еще не дошло до того уровня, чтоб самостоятельно посещать подобные курсы, получать важные знания и вступать в добровольные отряды (даже остались негативные воспоминания о дружинниках).

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]