Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Воскресенье, 23.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Юридичесике науки

Земельное право; аграрное право; экологическое право; природоресурсное право
Правове забезпечення поводження з твердими побутовими відходами
міста Мелітополя
 
Автор: Ломиш Іван Васильович, магістр, Таврійський державний агротехнологічний університет
 
Актуальність. Проблема збору, накопичення та переробки твердих побутових відходів (далі – ТПВ) для України, у тому числі і для міста Мелітополь, є актуальною, оскільки загальні обсяги нагромадження відходів у державі сягають близько 30 млрд. тонн, при цьому зайнято близько 160 тис. га землі. ТПВ вносять вагомий внесок у забруднення навколишнього природного середовища, піддаються розкладу та несуть інтенсивне забруднення у повітря, ґрунти, поверхневі і ґрунтові води. Актуальність доповіді визначається у дослідженні правового регулювання щодо утворення, використання та поводження з ТПВ в Україні та в місті Мелітополі.
Обговорення. Рівень українського законодавства в сфері поводження з відходами достатньо високий і поступово повинен наближатися до рівня відповідного законодавства ЄС. Проте нормативно-правові акти не охоплюють усіх основних аспектів проблем відходів і недостатньо передбачають використання заходів у сфері поводження з відходами [2].
Вважаю, що основними нормативними актами, що регулюють процедури розміщення ТПВ в м. Мелітополь, є: Правила з технічної експлуатації полігонів твердих побутових відходів наказу № 121 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 05.04.2007; Рекомендації з удосконалення експлуатації діючих полігонів та звалищ твердих побутових відходів наказу № 5 Міністерства будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства України від 10.01.2006 [1;3].
На сьогодні (01.01.2013 р.) на полігоні м. Мелітополя накопичилось  3,321 млн. т ТПВ, які майже не переробляються. Для їх видалення та практичного використання у м. Мелітополі розробив екологічну нормативно-правову «Програму поводження з побутовими відходами». Вона передбачає наступне:
1.Прийняття нормативно-правових рішень Мелітопольською міською радою у сфері поводження з ТПВ та забезпечення їх практичної реалізації.
2.Дотримання виконання законодавства в області поводження з відходами всіма жителями м. Мелітополя, насамперед підприємствами, організаціями та установами, що здійснюють санітарно-екологічне очищення міста:                                  КП «Чистота», КП «Мелітополькомунтранс»; ТОВ «Ремондіс-Мелітополь».
3.Провадження через місцеві засоби масової інформації, заклади освіти  роз’яснювальної, навчально-виховної роботи (акції, конференції) щодо обов'язкового вивчення правових аспектів щодо поводження з відходами.
4.Створення електронної бази даних щодо накопичення, вивезення та переробки побутових відходів у м. Мелітополі.
Висновки. Найкращим способом зменшення накопичення відходів у               м. Мелітополі є впровадження безвідхідних і маловідходних технологій, посилення відповідальності у плані виконання Законів України на всіх рівнях влади, починаючи з місцевих рад, в тому числі і м. Мелітополя.
Заключне слово. Маю надію, що реалізація вищезазначених заходів буде сприяти скороченню об`єму накопичених відходів, зменшенню їхнього негативного впливу на довкілля та на здоров`я людей, отриманню корисної продукції та фінансових здобутків, а також зміцненню правової бази.
Література:
1.Закон України «Про благоустрій населених пунктів» // Екологічне законодавство України. – Харків: ТОВ «Одісей», 2002. – Ст. 729.
2.Закон України «Про відходи» // Екологічне законодавство України. – Харків: ТОВ «Одісей», 2002. – Cт. 811.
3.Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» // Екологічне законодавство України. – Харків: ТОВ «Одісей», 2002. – Ст. 502.
Категория: Юридичесике науки | Добавил: Иван155 (22.04.2013)
Просмотров: 520 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 1
1  
Очень актуальная тема. Как раз пишу диплом по темы "Бытовые отходы Украины", прикреплю нормативно-правовую программу решения проблемы о ТБО с доклада!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]