Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Пятница, 28.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Юридичесике науки

Уголовный процесс и криминалистика; судебная экспертиза; оперативно-розыскная деятельность

Дослідження упаковки контрафактної продукції

Автор: Доронькіна Альона Андрйївна, курсант магістратури ДЮІ МВС України

Науковий керівник Гуріна Д.П. к.ю.н.,викладач кафедри судових експертиз

Міжнародна спільнота докоряє українцям, що вони схильні до масового вживання фальсифікованих товарів. Особливо це стосується медичних засобів й препаратів, програмного забезпечення, харчових продуктів, будівельних матеріалів, виробництва продукції на лазерних носіях, а також порушень авторських прав та прав інтелектуальної власності [1, с .12].

Питанням порушення прав інтелектуальної власності присвячено низку наукових праць таких науковців,як О.В.  Воробей, В.В. Бірюков, Р.С. Белкин, В.П. Колмаков, О.А. Дворякін, В.Г. Версанта ін. Цим питанням присвячено й дисертаційні дослідження З.А. Ібрагімова (2003), В.В. Акулова (2008).

Існують деякі особливості призначення експертиз у справах, пов’язаних з порушенням прав інтелектуальної власності, залежно від слідчої ситуації, що склалася на певний момент[2, с .72].

Спираючись на практичний досвід, можна казати про те, що у справах про порушення прав інтелектуальної власності, перед початком кримінального провадження, проводиться попереднє дослідження об’єктів. На дослідження надходить продукція, отримана оперативними працівниками при проведенні різних оперативно-розшукових заходів, як правило, гласної або негласної контрольної закупки. Від експерта необхідна оперативність в проведенні досліджень, для того щоб звести до мінімуму можливість злочинців приховати сліди злочину. Тому, зазвичай, призначається техніко - криміналістичне дослідження документів, за допомогою якого можна найшвидше встановити наявність або відсутність ознак відмінності поліграфічної упаковки вилученої продукції від наявного у розпорядженні експерта оригінального зразка. Типовими і найпоширенішими об’єктами дослідження в даному випадку стають: сама упаковка, наклейки, голографічні наклейки, акцизні марки, захисні марки. За результатами дослідження складається висновок спеціаліста, висновки якого є елементом основи для вирішення питання про порушення кримінального провадження.

На дослідження, як правило, надходить уся вилучена продукція. Кількість об’єктів може коливатися від декількох сотень до декількох тисяч, в той час як часові межі досудового розслідування дуже обмежені.

Технічна експертиза документів призначається з метою дослідження якості, способу виготовлення упаковки, захисної етикетки, голограми, відповідності цих об'єктів ліцензійним, виявлення ознак і способів підробки. У процесі цієї експертизи спеціалісти фіксують наявність або відсутність ознак контрафактності, які не цілком очевидні і виявлення яких потребує спеціальних знань, відповідного криміналістичного обладнання, порівняльного дослідження. Так, встановлення факту відмінностей поліграфічної упаковки, вилученої в імовірного порушника, від упаковки оригінальної продукції за дизайном, способом виготовлення свідчить про наявність ознак контрафактності примірника, що досліджується.

На вирішення судово-трасологічної експертизи ставляться запитання щодо можливості використання цього конкретного обладнання для виготовлення конкретних предметів.

Для вирішення одного з основних питань, щодо розміру заподіяної шкоди — призначається товарознавча експертиза.

Отже, на практиці проведення комплексу експертиз контрафактної продукції сильно ускладнене.

 

Список використаних джерел

  1. Ковальський В. Захист права інтелектуальної власності. Проблема контрафакту/В. Ковальський //Теорія і практика інтелектуальної власності.-2007. -№6. - С.12.
  2. Мельников М. Піратство як злочин у галузі авторського права і суміжних прав : погляд на проблему / М. Мельников// Право України. - 2003. - № 4. - С. 72.
Категория: Юридичесике науки | Добавил: Иван155 (23.05.2014)
Просмотров: 496 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1  
Так, хоча це і непросто проводити такі експертизи, але це робити необхідно, інакше кількість підробок буде рости з кожним днем. Підробка ліків - це взагалі жахливий злочин, який може коштувати комусь здоров'я і навіть життя. Тому таких порушників слід наказувати настільки жорстко, щоб іншим не хотілося і пробувати!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]