Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Понедельник, 30.05.2016
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Юридичесике науки

Административное право и процесс; финансовое право; информационное право

Жінки-поліцейські в діяльності патрульної поліції

Автор: Шаптала Владислава Анатоліївна, Національний юридичний університетімені Ярослава МудрогоПолтавський юридичний інститут, студентка, 2 курс, 25 група

 

Однією з основних ознак правової демократичної соціальної держави є забезпечення дотримання принципу рівності прав і свобод жінки та чоловіка. Так, ще Платон визнавав рівноправ’я жінок і чоловіків у державі. Філософ писав: «Однакові природні властивості зустрічаються в живих істот тієї і іншої статі, і за своєю природою як жінки, так і чоловіки можуть брати участь в усіх справах». В той же час в число вищих правителів платонівської ідеальної держави жінки не допускалися.

В історії існування суспільства жінка відігравала і відіграє важливу роль у всіх сферах суспільного життя. Ставлення суспільства до жінки, її ролі, поведінки і впливу на соціально-політичні, економічні та правові процеси у різних народів формувалось під впливом багатьох чинників.

Нерівність між чоловіками і жінками бере свій початок ще з часів античності. Ця проблема набуває особливої гостроти сьогодні, оскільки в світі активізується боротьба за утвердження демократичних норм і принципів.

Традиційно служба в правоохоронних органах вважаласьздебільшогочоловічою справою. Але останнім часом, у зв'язку з наближенням до європейськихпринципівгердерноїрівності у всіх сферах державноїдіяльності, жінкиотрималирівний з чоловіками доступ до всіхпрофесій. Цестосується і доступу до служби у нещодавностворенійнаціональнійполіції.

Проблемою дослідження проходження служби жінками у поліцейських органах, а також їх роль та практичне значення у даній сфері діяльності займається низка провідних учених: О.М. Бандурка, М.І. Ануфрієф, Н.П. Матюхіна та інші.

Згідно з ч. 3 ст. 24 Конституції України рівність прав жінки і чоловіка забезпечується наданням жінкам рівних можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї, спеціальними заходами щодо охорони праці, здоров’я жінок, встановленням пенсійних пільг тощо. Ці положення відповідають міжнародній Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок 1979 р., до якої нарівні з понад ста країнами приєдналась і Україна.

Як свідчатьнауковідослідження, жінки за своїмиінтелекту­альними, морально-психологічними та деякимиіншимиякісними характеристиками не лише не поступаютьсябагатьомсвоїмколегам (чоловікам) по службі, а нерідко й значновипереджаютьдеяких з них. Отже, у них цілкомнормальністартовіможливості для кар’єрного росту. Науковцямивстановлено ряд обставин, якіістотновпливають як на залученняжінок до роботи у силових структурах, так і на гальмуванняцихпроцесів, на перешкоджанняхреалізаціїдобрихнамірів

З набуттям чинності Закону України «Про Національну поліцію», роль жінок, що працюють в цих підрозділах, набуває особливого значення. Збільшення частки жінок серед загальної кількості нових поліцейських було помітно вже з появою перших патрульних на вулицях Києва, Львова, Одеси та Харкова. Незважаючи на складність та специфіку завдань, поставлених перед новими працівниками патрульної служби, дедалі все частіше службові обов’язки виконують жінки.

Жінка в українськійполіціївженікого не дивує. Мало того, важконазвати службу, де б не булопредставницьслабкоїстатті. Проте, які ж вони слабкі, якщопрацюють у підрозділахкримінального блоку, слідчими, експертами, патрулюютьвулиці, працюютьдільничними. І це не просто мода, це – потреба суспільства. Не секрет, є такіякостілюдини, якіпритаманнітількижінці і вони неабиякдопомагаютьвроботіправоохоронця.

Зростання кількості жінок зокрема серед працівників патрульної служби, зумовлюється низкою факторів. Необхідність більш тісного контакту працівників патрульної служби з населенням виявило той факт, що далеко не всі працівники володіють комунікативними здібностями, спрямованими на роз’яснення спірних і конфліктних ситуацій. З цим завданням досить легко може справитися жінка, оскільки з психологічної точки зору, вона може привернути увагу співрозмовника, спонукавши його до більш відвертої розмови. Також наявність жінок серед працівників патрульної поліції позитивно впливає на морально-психологічний клімат підрозділу. Присутність представниць жіночої статі у чоловічому колективі не тільки підвищує внутрішню культуру працівників, але й сприяє нейтралізації нервових зривів і стресів, що виникають у процесі роботи.

Крім зазначених вище здібностей працівника патрульної поліції, вагоме значення цих здібностей підтверджується збільшенням коефіцієнта успішності виконання покладених на патрульних обов’язків. Яскравим доказом цього стало присвоєння вже в цьому році працівникам нової патрульної служби відзнаки «За практичний внесок в реалізацію принципу рівних прав і можливостей чоловіків і жінок».

Дане дослідження свідчить про те, що використання праці жінок в діяльності нової патрульної поліції доцільне, їх праця потрібна і корисна. Це зумовлюється специфікою їх морально-психологічного розвитку, стрімким бажанням до забезпечення гендерної рівності та з досягненням можливості обіймати значні посади в новій професії - новій патрульній поліції.

Отже, кількість жінок, які виявляють бажання працювати в поліції, невпинно зростає. Це закономірне явище характерне для всіх країн світу. Жінки успішно займають посади, що вимагають значної службової та виконавської дисципліни, наполегливості, активності, ініціативи, творчості, гнучкості у прийнятті рішень, високого рівня спілкування з населенням, громадськістю та ЗМІ.

Слід підкреслити, що присутність жінок у чоловічому колективі не тільки підвищує внутрішню культуру працівників поліції, а й сприяє нейтралізації нервових зривів та стресів, що виникають під час виконання службових обов’язків. На жаль, серед керівників (чоловіків) різного рівня часто зустрічається недостатньо фахово підготовлені для управління колективом.

Жінка-поліцейський у нашому суспільстві заслуговує на глибоку пошану за свою нелегку і благородну працю, сенс якої полягає у забезпеченні стабільного правопорядку, захисті прав і свобод громадян нашої незалежної держави.

Категория: Юридичесике науки | Добавил: Administrator (26.04.2016)
Просмотров: 38 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]