Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Понедельник, 21.08.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Юридичесике науки

Административное право и процесс; финансовое право; информационное право

Елементи програмних засобів захисту електронного документообігу в сфері оподаткування

Автор: Гордійчук Марія Вікторівна, аспірант, Національний університет державної податкової служби України

 

В Україні з метою забезпечення інформаційної безпеки електронного документообігу (ЕД) між платниками податків і податковими органами використовуються різні засоби захисту: програмні, криптографічні, правові, організаційні та технічні. Особливе місце серед них займають програмні засоби захисту. Під програмними засобами захисту ЕД в сфері оподаткування розуміють сукупність алгоритмів і програм, які забезпечують розмежування доступу серед платників податків й унеможливлення несанкціонованого використання інформації у сфері оподаткування.

Даний засіб включає програми для ідентифікації користувачів, контролю доступу, шифрування інформації, контролю системи захисту та ін. На нашу думку, програмні засоби захисту ЕД в сфері оподаткування обов’язково повинні мати у своєму складі наступні структурні елементи:

1. Елементи, що дозволяють запобігати несанкціонованому доступу до інформації у сфері оподаткування. По суті, елементи, що дозволяють запобігати несанкціонованому доступу до інформації у сфері оподаткування повинні перешкоджати всім спробам отримання доступу до інформації, яка знаходиться в органах ДФС України.

2. Елементи, що блокують можливість отримання шкідливих програм органами ДФС України. Основне завдання цього елемента полягає у припиненні та блокуванні спроб занесення в автоматизовану інформаційну систему податкового органу шкідливого коду, який дозволить несанкціонованій особі отримати доступ до інформації, розташованої на сервері податкового органу або сповільнити роботу АІС в цілому.

3. Елементи, що блокують можливість спотворювати і розкривати інформацію у сфері оподаткування, передану через комп’ютерну мережу. По суті, ці елементи програмних засобів захисту призначені для приховування усього потоку інформації, яка курсує між платниками податків та податковими органами. Також, даний елемент захисту є засобом фільтрації вхідних електронних документів до податкових органів.

4. Елементи, які блокують можливість перехоплювати документи, що відправляються платниками податків до органів ДФС України. Також, ці елементи програмних засобів захисту призначені для запобігання несанкціонованого зчитування електронних документів у сфері оподаткування, що надходять через зовнішній електронний документообіг.

5. Елементи програмних засобів захисту, що блокують можливість перехоплювати документи у внутрішньому електронному документообігові податкових органів. Ці елементи відповідають за переміщення електронних документів у межах інформаційної мережі податкового органу. При цьому документ може знаходитися на сервері, не покидаючи його, змінюється лише користувач, який працює з даним документом.

6. Елементи, що блокують можливість змінювати і спотворювати дані в електронних документах. Ці елементи, по суті, приховують вміст переданих по мережі електронних документів і виявляють несанкціоновану підміну даних у режимі реального часу. З цим завданням справляється компонент програми, який керує електронним цифровим підписом та шифруванням переданих даних.

Ми вважаємо, що чим більше елементів програмних засобів захисту електронного документообігу буде враховано при проектуванні або вдосконаленні інформаційних мереж у органах ДФС України, тим надійнішими будуть прийом і передача електронних документів у сфері оподаткування.

Категория: Юридичесике науки | Добавил: Administrator (23.11.2015)
Просмотров: 463 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]