Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Воскресенье, 23.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Филологические науки

Журналистика
Новина як універсальний засіб передачі інформації
 
Автор: Шевчук Анастасія Олегівна, бакалавр, видавничо-поліграфічного інституту Національного технічного університету України «КПІ»
 
Якщо розглядати новину як жанр ЗМІ, то можна вважати її універсальним засобом для передачі інформації.
Потоки новин вирізняються серед решти інструментів ЗМІ своєю доступністю максимально великій читацькій аудиторії. Повідомлення новин на масштабне коло сприйняття є основною перевагою. Новина є основним інструментом, що зв'язує різноманітні локальні комунікаційні системи в єдину світову систему масових комунікацій. Це можливо тому, що новини з усіх журналістських жанрів в найменшій мірі несуть на собі вплив специфіки конкретної редакційної політики. За великим рахунком, можна без особливих зусиль будь-яку новину опублікувати в будь-якому ЗМІ - зрозуміло, з урахуванням тематичних обмежень: навіть абсолютно нейтральні повідомлення про новини зі світу метеликів будуть виглядати досить дивно в журналі, присвяченому питанням вуглевидобутку; хоча і в цьому випадку, напевно, може бути легко знайдено задовільне рішення, яке не потребує «переписування» новини.
Новини, як правило, розраховані на залучення інтересу максимально широкої частини цільової аудиторії. Саме тому до створення їх тексту та процесу обігу завжди була підвищена увага. З року в рік ці процеси вдосконалюються і можуть бути сформовані у певну систему якості, котра в подальшому буде контролюватися і розвиватися.
Новинний текст – це своєрідна зброя з чітко проголошено метою та форматом написання. Невелике за обсягом повідомлення повинно містити в собі універсально викладене, максимально інформативне та якомога зрозуміліше повідомлення. Не варто забувати й про те, що текст для новини повинен бути максимально універсальним, оскільки він може бути розповсюджений будь-де і за будь-яких обставин.
Автор новинного тексту повинен якісно писати на будь-яку тему, а не мати вузьку спеціалізацію, наприклад, у політиці чи спорті.
Правильна структура новинного повідомлення є одним з найважливіших технологічних вимог якісного продукту. У багатьох редакціях новину, не що б стандартним вимогам за структурою, просто не приймають до розгляду. Навіть якщо повідомлення має унікальний зміст та написано чудовим мовою, воно може потрапити «в корзину» у разі порушення цих найпростіших правил.
Мінімальний структурний стандарт новини передбачає наявність двох невід'ємних частин: а) заголовка і б) власне розгорнутого тексту повідомлення. У заголовку, іменованому також «лідом» (від англійського lead - лідирувати) або «підзаголовком» або «хедлайнів» (headline - верхній рядок), або «новиною одним рядком», викладається основний фактичний зміст новинного повідомлення. Власне, у виняткових випадках і в деяких форматах публікацій новина може поширюватися і в такому - гранично стислому викладі, що і відображено в одному з назв цієї структурної складової.
 
У розгорнутому варіанті новина може включати такі структурні елементи:
• Назва
• Тема
• Власне текст
• Фотографія
• Реквізити (джерело, дата, час, місце)
• Ключові слова
• Пояснення
• Додаткові атрибути
• Додаткова розмітка
 
Література:
1.Вайшенберг З. А. Новинна журналістика. Стандарти якості журналістської практики : навч. посіб. / З. А. Вайшенберг ; за заг. ред. В. Ф. Іванова ; пер. В. Климченко, А. Бананов. – К. : Акад. Укр. Преси, 2004. – 260 с.
2.Карпенко В. О. Основи професіональної комунікації / Карпенко В. О. – К.: Нора-прінт, 2007. – 170 с.
3.Прилюк Д. М. Теорія і методика журналістської творчості : Проблеми майстерності / Прилюк Д. М. –К. : Вища шк., 1983. – 90 с
Категория: Филологические науки | Добавил: Иван155 (16.07.2013)
Просмотров: 661 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.5/2
Всего комментариев: 1
1  
Хоча з року в рік, як ви кажете,  ці процеси вдосконалюються і можуть бути сформовані у певну систему якості, не  зовсім зрозуміло, яким чином у подальшому вони контролюються (ким, які державні установи - хто несе відповідальність, і так далі)?  Адже це питання надзвичайно актуальне нині, як ніколи.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]