Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Воскресенье, 23.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Филологические науки

Литературоведение
Спорт, як шоу-бізнес
 
Автор: Будченко Віта Володимирівна, магістр, Київський Національний університет культури і мистецтв
 
Спорт, як сфера діяльності людей має важливе значення в житті світового співтовариства і кожної окремо взятої нації. Сьогодні так званий великий спорт реалізується у формі міжнародних змагань та Олімпійських ігор, що з певною періодичністю проводяться в різних країнах світу, популяризуючи при цьому не лише здобутки спортсменів, але й країну проведення Ігор.
Спорт - це товар, товар масового споживання. На спортивні заходи ходять тисячі людей, а сотні тисяч, мільйони, а іноді й мільярди дивляться їх за допомогою телебаченню чи Internet. Спортсменів, чемпіонів, членів національних збірних знають по іменах, впізнають в обличчя, чатують на них для того, щоб узяти автограф. У цьому сенсі спорт схожий з шоу-бізнесом. Однак, є те, що відрізняє спорт від шоу-бізнесу як товару. По-перше, «доступність» спорту: кожен може вийти на подвір'я і з натхненням бігати з м’ячем, уявляючи себе великим футболістом, своїм кумиром. Для шоу-бізнесу потрібні розкіш, гламур - не кожному таке по кишені. По-друге, державна підтримка і громадське схвалення. Спортивний захід, змагання – це те, що завжди сприймається і державою, і суспільством як благо, як турбота і внесок у здоров'я нації. Тут же варто згадати і про політичну роль спорту як візитної картки країни. По-третє, це випливає, з вищесказаного - масовість. Поп-культура і шоу-бізнес, вони масові явища, але спорт більш масовий. Це безперечний факт. По-четверте, це, так би мовити, «комбінаційність» спорту. Спортивний захід дуже органічно може поєднувати різні види спорту (а значить, і різних уболівальників), представити фестиваль, де виступають всі відомі зірки шоу-бізнесу (з різних його сфер), неможливо. Крім цього, спорт також дозволяє суміщення з елементами шоу-бізнесу: багато років вже в США практикуються льодові шоу з колишніми фігуристами-чемпіонами, така практика є і в Росії. По-п'яте, спорт організований. Безліч асоціацій, комітетів та федерацій просувають свої інтереси і свій вид спорту.
Багато молоді дивляться на зірок шоу - бізнесу, рівняються на них, намагаються жити як вони, але таке життя не завжди всім по кішені.Тому є дуже позитивна сторона шоу-бізнесу, він пропагує моду на спорт і молоді люди беруть з них приклад.
Категория: Филологические науки | Добавил: Иван155 (02.05.2013)
Просмотров: 495 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 2
2  
Це добре, коли прикладом для дітей та прикладом стає спортсмен і вони починають наслідувати їх. Починають займатися спортом, везти здоровий спосіб життя. А те, що спорт розглядають як шоу-бізнес – це скоріше проблема суспільства, ніж самих спортсменів. Адже вони просто займаються своєю справою, а те чи впізнавати їх, чи просити автографа це справо кожного з нас.

1  
Віта Володимирівна намагається розкрити свій погляд на спорт з точки зору шоу бізнесу. «Цікаво» підкреслюється «доступність» спорту та схожість з шоу-бізнесом: «кожен може вийти на подвір'я і з натхненням бігати з м’ячем, уявляючи себе великим футболістом, своїм кумиром». Та це не різниця, а схожість із шоу-бізнесом. Адже кожен може також вийти на вулицю, у приміщення (караоке) чи вдома і з мікрофоном у руці співати від душі, уявляючи себе великим артистом(-кою), кумиром. Чи не так?

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]