Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Воскресенье, 23.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки

Развитие производительных сил и региональная экономика
Мультипроектне управління ДПП-проектами на муніципальному рівні
 
Автор: Серьогіна Дар’я Олександрівна, аспірант, Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова
 
Держава має ряд цілей, спрямованих на розвиток на регіональному, локальному, а також загальнодержавному рівні, які можуть бути досягненні через ДПП - проекти, і коли число таких проектів стає досить великим, виникає потреба у виборі підходу до управління, який дозволить управляти групою різних ДПП - проектів, ефективно використовуючи обмежені ресурси, і таким підходом може стати мультипроектне управління.
Мультипроектне управління [1, 2, 3] може бути охарактеризовано як особливий вид проектного управління, призначений для менеджменту усієї країни, що здійснює велику кількість проектів одночасно і на регулярній основі, при цьому життєвий цикл усього мультипроекта відкритий і визначається змістом, який у свою чергу визначається набором проектів, що реалізуються.
При розробці мультипроекта створювана модель задає чіткі показники виконання ДПП - проектів, здійснює перерозподіл ресурсів в цілях підвищення ефективності їх використання, формує організаційні структури управління ДПП - проектами, чітко пов'язуючи їх із структурою мультипроектного управління. Окрім цього, вищий рівень мультипроектного управління у разі потреби має можливість прямого втручання у хід ДПП - проекту, самостійно призначає керівника проекту, визначає бюджет і контролює його виконання, точно визначає стандарти і технологію діяльності.
Усі ДПП - проекти прямо або опосередковано беруть участь в досягненні стратегічних цілей держави. Для вирішення завдань забезпечення зв'язку проектів із стратегією, визначення пріоритетів і відбору проектів, оцінки досягнутих результатів пропонується використовувати методику збалансованої системи показників (рисунок).
 

В Україні наявний величезний потенціал державно-приватного партнерства в капіталомістких галузях економіки, в регіональному та міському господарстві, житлово-комунальному господарстві, транспорті, у сферах освіти та охорони здоров’я. Накопичений світовий досвід та різноманітність концептуальних підходів до державно-приватного партнерства можуть бути використані при вирішенні важливих завдань сучасної економічної політики держави, дозволять економити бюджетні кошти та налагодити співпрацю держави та бізнесу. Автором пропонується підхід до управління групою різних ДПП - проектів, який дозволить ефективно використовувати обмежені ресурси, а також формалізувати, накопичувати й аналізувати досвід реалізації ДПП – проектів, що призведе до безперервного вдосконалення стандартів їх виконання та побудови менеджменту, заснованого на знаннях.
 
Література:
1.Бурков В.Н., Квон О.Ф., Цитович Л.А. Модели и методы мультипроектного управления. М., 1997 (Препринт / Институт проблем управления).- 62 с.
2.Царьков А.С. «Управление проектами: от идеи к документу», М., Н.Новгород, 2-ое изд., перераб. и доп./, с грифом «одобрено УМО». - Изд. Дом ГУ-ВШЭ, 2007 г. – 320 с.
3.Тернер, Р. Д.  Стратегическое управление проектами / Р. Д. Тернер // Менеджмент сегодня. - 2007. - № 2. - С. 96-108.
Категория: Экономические науки | Добавил: Administrator (12.11.2013)
Просмотров: 604 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]