Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Пятница, 28.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки

Математические методы, модели и информационные технологии в экономике

Оптимізація постачань ресурсів за допомогою динамічного програмування

Автор: Гончар Вячеслав Олександрович, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

 

Динамічне програмування (ДП) [1] – розділ прикладної математики, який використовується при математичному аналізі багатокрокових процесів прийняття рішень. Словосполучення «динамічне програмування» вперше було використано в 1940-х роках Р. Беллманом для опису процесу знаходження рішення задачі, де відповідь на одну задачу може бути отриманий тільки після рішення задачі, «попередньої» до неї.

Багатокроковий процес прийняття рішень – діяльність, при якій приймаються послідовні рішення, що направлені на досягнення деякої конкретної мети. Багатокрокові процеси прийняття рішень зустрічаються у багатьох ситуаціях, одна з яких -  задача прийняття рішень. Динамічне програмування можна розглядати як єдину теорію через ряд ідей та процедур, які використовуються при математичному аналізі таких задач.

Розглянемо наступну задачу.Завод, що виготовляє ювелірні вироби, закуповує два види матеріалів: біле золото проби 585 та жовте золото проби 585. Матеріали надходять на склад партіями кожного місяця, або не надходять, якщо є залишок на складі. Оптимальні закупівлі дорогоцінного каміння розрахувати неможливо через постійне коливання  цін. У заводу є оціночні дані щодо попиту на товари на наступні 4 місяці.

Таким чином, необхідно визначити план постачання кожного  з  видів матеріалів для чотирьох місяців, опираючись на дані про попит на товари. При цьому необхідно мінімізувати втрати від зберігання матеріалів на складі та повністю задовольнити попит на товари.

 

 

Висновок.Була розв’язана задача управління запасами заводу використовуючи динамічне програмування та отримали мінімальні втрати від зберігання ресурсів. Таким чином, за допомогою динамічного програмування можлива оптимізація роботипідприємства, що працює з запасами матеріалів, ресурсів, тощо.

 

Література:

  1. Моудер Дж. Исследованиеопераций. Методологическиеосновы и математическиеметоды. В 2х томах/ ПодредакциейДж.Моудера, С. Элмаграби. М.// Мир, – 1981 Т1. – 712с.
  2. Жданова Е.Г. Методическиеуказания по дисциплине «Математическиеметодыисследованияопераций» - Динамическоепрограммирование/ Сост. Жданова Е.Г., Шевченко Ю.С.// Киев,–  2005. – 65с.
Категория: Экономические науки | Добавил: Administrator (19.06.2014)
Просмотров: 425 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]