Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Суббота, 14.05.2016
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки

Экономика и управление предприятиями (по видам экономической деятельности)

Франшиза, як диверсифікація способів виходу на зовнішній ринок на прикладі аграрного бізнесу

Автор: Нікітенко Анжеліка Ігорівна, бакалавр за напрямом підготовки «Менеджмент» Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»

 

Однією із перспективних стратегічних напрямків підприємства в умовах ринкової економіки – є  завоювання і розширення експортного ринку збуту та отримання максимального прибутку. Актуальною та вигідною для двох сторін аграрного бізнесу є диверсифікація, як спосіб виходу на зовнішній ринок, а саме, використання способу, при якому виробництво продукції, створення товару, буде повністю або частково зосереджене в країні, на ринок якої буде виходити підприємство.

Такий спосіб доцільний, якщо даний ринок для фірми надзвичайно перспективний і, крім того, виробництво товару на місці може дати відчутні економічні вигоди, зокрема економію на транспортних витратах, митних зборах, обходу нетарифних обмежень, а також економію виробничих витрат. Проводячи товар в країні споживання, підприємство в значній мірі підвищує ефект від зовнішньоекономічної діяльності. На зовнішніх ринках такий спосіб роботи дозволяє в найбільшій мірі отримати вигоди від міжнародного розподілу праці. Проте необхідно добре знати закони країни, неодмінна умова - соціально-економічна стабільність [2, с.239].

Головна ідея в тому, що використовуючи такий спосіб виходу на зовнішній ринок аграрний представник має  спеціалізується на створенні і розвитку аграрних підприємств та наступному управлінні ними, тобто пропонувати майбутнім партнерам комплексне рішення задач, франшизу (бізнес «під ключ»).

Безпосередньою користю від приєднання до франчайзингової системи є зменшення ризику, пов’язаного з веденням господарської діяльності.

Бізнес «під ключ» – це готове комплексне рішення для створення бізнесу. Сьогодні багато компаній і прифватних осіб, які шукають додаткові можливості для розвитку власного бізнесу. Часто те, що здавалося вигідним ще кілька років тому, сьогодні не приносить прибутку. Ситуація змушує багатьох задуматися над проблемою скорочення витрат, підвищення продуктивності праці, а також керованості бізнес-процесів і створення нових напрямків діяльності [3].

Об'єднавши два індустріальних напрямки, технічний та технологічний в єдину групу компаній, аграрне підприємство буде відповідальним як за проектування будівництва, так і за розвиток аграрного бізнесу та його рентабельність в перспективі.

Для більш ефективної реалізації бажано мати партнерські зв’язки з спеціалізованою компанією у галузі консультування агробізнесу, що надасть змогу вести бізнес «під ключ», використовуючи консультаційні послуги . Тобто, перекласти технологічну компоненту на свого партнера[1, с.2].

Діяльність такої компанії повинна бути  спрямована на надання рішень у галузі технологій утримання, ветеринарії, генетики тварин і птиці, кормовиробництва й оптимізації раціонів, управління виробничими процесами. Компанії також слід враховувати такі послуги, як навчання персоналу й проектування тваринницьких комплексів.

Однією з основних конкурентих переваг співпраці партнерів є використання програмного забезпечення, яке компанія використовуватиме в процесі втілення своїх проектів. Йдеться про системне управління процесами клієнта 24 години на добу 7 днів на тиждень шляхом накопичення та систематизації інформації про ферму та стан справ у ній. Це дозволить своєчасно відстежити відхилення перебігу низки процесів у бізнесі клієнта від наміченого плану й оперативно внести відповідне коригування [3].

Технічний департамент компанії дозволить пропонувати клієнтам найкращі комплексні рішення для аграрних комплексів:

- розрахунок і проектування під індивідуальні замовлення клієнтів;

- вибір, постачання і монтаж обладнання для комплексів "під ключ";

- будівництво основних і допоміжних виробничих споруд;

- навчання технічного та виробничого персоналу замовників;

- забезпечення гарантійного сервісу обладнання.

Отже, використання даної стратегії способів  виходу на зовнішній ринок дозволить ефективно реалізувати  розглянуту  диверсифікацію, збільшивши прибуток компанії.

 

Література:

  1. Кривицька Н.Ю., Громова А.С. Стратегія диверсифікації виробничо-господарської діяльності сільськогосподарських підприємств, с. 2.
  2. Тюріна Н.М. Зовнішньоекономічна діяльність підприємств: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Н.М. Тюріна, Н.С. Карвацка / Мін-во освіти і науки, молоді та спорту України. – К.: Центр учб. літер., 2013. – С. 238–243.
  3. Способи виходу підприємства на зовнішні ринки [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://ukrefs.com.ua/136710-Sposoby-vyhoda-firmy-na-zarubezhnyiy-rynok.html

 

Категория: Экономические науки | Добавил: Administrator (21.07.2015)
Просмотров: 219 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]