Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Среда, 23.08.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки

Экономика и управление предприятиями (по видам экономической деятельности)
Впровадження та реалізація інновацій на промислових підприємствах
 
Автор: Клименко Ксенія Сергіївна, аспірант кафедри міжнародної економіки, Національний технічний університет України «КПІ»
 
Для кожного підприємства інновації є шляхом до стійкого конкурентоспроможного становища на ринку. Під інноваційною продукцією розуміємо товар, який є новим або удосконаленим, тобто такими, що набули нових властивостей чи способів використання для даного підприємства. До вдосконалення можемо віднести зміни в технічних характеристиках, матеріалах, програмному забезпеченні на ін.
Розрізняють чотири типи інновацій: продуктові, процесові, маркетингові й організаційні. Продуктовою інновацією є впровадження товару або послуги, що є новою або вдосконаленою. Процесова інновація є впровадженням нового або поліпшеного способу виробництва. Ці два типи можемо об’єднати у «технологічні інновації», які мають на увазі діяльність підприємства пов’язану з розробкою та впровадженням нових та покращених продуктів та процесів.
Відповідно до не технологічних інновацій віднесемо маркетингові та організаційні. Маркетингові інновації – введення змін у дизайні, упаковці продукції, його просування на ринок та ін. зміни для збільшення обсягу ринку. Організаційні інновації – застосування нового організаційного методу діяльності підприємства.
Звернемо увагу на статистичні дані діяльності українських підприємств в сфері впровадження та реалізації інноваційної продукції за період 2000-2011 рр. (див. табл.1.)
Таблиця 1
Обсяги впровадження та реалізація інновацій на промислових підприємствах (розроблено автором за даними [2;3])

За розглянутий період з 2000 по 2011 роки, найбільша кількість промислових підприємств, що впроваджували інновації було в 2000, 2001 та 2002 роках, що становило  1491 одиниць, 1503 та 1506 одиниць відповідно. З 2003-2006 роки відбувався спад, однією з найважливіших його причин можемо назвати недофінансування з боку держави та іноземних і вітчизняних інвесторів, майже 53% вкладень у впровадження інновацій на підприємстві надходить с власних коштів. З 2007 року спостерігається тенденція до нарощування кількості підприємств з впроваджуваними інноваціями, але, зазначимо, що в 2011 році питома вага таких підприємств у загальній кількості промислових виробництв становила лише 12,8% (2000 р. – 14.8%). Звернувши увагу на підприємства, які реалізують інновації, то помітно, що за даний період, їх кількість має незначну тенденцію до зростання, однією з причин зазначимо незначну, а то й зовсім відсутню фінансову сторону реалізації інновацій. Також звернемо увагу, що кількість впроваджених технологічних процесів з 2000 до 2011 року зросла більш ніж в половину (на 55,9%) і чітко простежується активне зростання з 2006 року.
Фінансування та державна підтримка завжди були актуальними питаннями для промисловості, але маючи стабільну тенденцію до зростання кількості впроваджених інновацій, необхідно зробити наголос на підприємствах, що реалізують інноваційну продукцію в межах України, тим самим надаючи змогу іншим підприємствам покращувати власний рівень та загальний стан ринку. При цьому необхідними є підприємства, що реалізують інноваційну продукцію закордон, створюючи стабільні відносини з іншими країнами світу та поліпшення стану України на міжнародному ринку технологій.
 
Література:
1.Закон України «Про інноваційну діяльність» вiд 04.07.2002 р. № 40-IV // Відомості Верховної Ради України вiд 06.09.2002 – № 36. – стаття 266.
2.Наукова та інноваційна діяльність в Україні : Статистичний збірник / Державний комітет статистики України. – К.: Держкомстат, 2011. – 282 с.
3.Наукова та інноваційна діяльність в Україні : Статистичний збірник / Державний комітет статистики України. – К.: Держкомстат, 2012. – 305 с.
Категория: Экономические науки | Добавил: Administrator (21.03.2013)
Просмотров: 735 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]