Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Пятница, 28.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки

Экономика и управление предприятиями (по видам экономической деятельности)
Оптимізація структури активів і пасивів банку на основі використання трансфертних ставок
 
Автор: Ступак Яна Сергіївна, Державний вищий навчальний заклад "Українська академія банківської справи Національного банку України"
 
Ефективність діяльності банку прямо залежить від професійного управління активами і пасивами. Найважливішим стратегічним напрямком є підвищення якості і ефективності управління в банках. Це примушує кредитні організації шукати нові інструменти управління, що дозволяють поліпшити конкурентні переваги їх банківських продуктів і знизити ризики, в першу чергу, незбалансованості активів і пасивів. Одним з таких інструментів управління є система бюджетування.
Метою дослідження є аналіз моделі організації бюджетування з трансфертним ціноутворенням, тобто, установленням неринкових цін при транзакціях між підрозділами банку.
Перевагами моделі бюджетування з трансфертним ціноутворенням є висока точність в оцінці фінансових результатів, що стимулює всі підрозділи на підвищення рентабельності і розвиток бізнес-напрямку, відносна простота а практична апробація [2, 124].
Сутність моделі полягає в передачі ресурсів між підрозділами в банку на поверненні та платній основі, тобто, внутрішнє кредитування. Його організація є механізмом ціноутворення, що визначає плату за ресурси для користувачів і внутрішній доход для постачальників ресурсів. При такій організації бюджетування встановлюються внутрішні відносини шляхом взаємодію бюджетних одиниць і внутрішніх розрахунків між ними. Це забезпечується механізмом внутрішнього трансфертного ціноутворення.
Схематично, сутність моделі можна представити у вигляді умовних балансів підрозділів, що залучають і розміщують ресурси (без врахування інших доходів і витрат (табл. 1).
 

 
Таким чином, трансфертне ціноутворення є одним з ключових компонентів внутрішнього госпрозрахунку, що визначає ефективність діяльності різних підрозділів банку [3]. Трансфертне ціноутворення для банку – це ще й інструмент управління активами і пасивами, який при адекватній зміні трансфертних ставок стимулює формування необхідної за структурою і вартості ресурсної бази.
 
Література:
1.Балабанов, И.Т. Основы финансового менеджмента. Как управлять капиталом [Текст] / И.Т. Балабанов. – М.: Финансы и статистика, 2009. – 382 с.
2.Банківський менеджмент : підручник / О. А. Кириченко, В. І. Міщенко, В. П. Щербань та ін. ; за ред. О.А. Кириченка. - К. : Знання, 2005. – 831 с.
3.Гладких, Д. Казначейство як інструмент оперативного управління активами і пасивам банку [Текст] / Д. Гладких, І. Корнійчук // Вісник НБУ. – 2003. – №8. – С. 41-45.
4.Заруба, О. Д. Банківський менеджмент і аудит [Текст]. – К.: Лібра, 2006. – 218 с. – ISBN 966-782-571.
Категория: Экономические науки | Добавил: Administrator (15.10.2012)
Просмотров: 673 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]