Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Пятница, 28.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки

Деньги, финансы и кредит
Вплив джерел формування капіталу страхової компанії на її фінансову стійкість
 
Автор: Мельничук Катерина Миколаївна, Національний університет харчових технологій
 
Розвиток страхового ринку в Україні потребує удосконалення напрямів і методів економічної діяльності, методології оцінки результатів економічної діяльності страхових компаній, серед яких найважливіше місце посідає фінансова стійкість. Фінансова стійкість страховика – це здатність виконувати прийняті зобов’язання за договорами страхування та перестрахування при впливі несприятливих факторів і зміні економічної кон’юнктури [1,45].
Особливе значення впливу джерел формування капіталу на фінансову стійкість страховика для економіки в цілому обумовлено низкою причин. По-перше, розвиток страхового сектора в системі фінансових відносин на макрорівні сприяє стабілізації економічних відносин та забезпеченню соціальної стійкості суспільства. По-друге, зміцнення фінансової стійкості страхових компаній сприятливо впливає на ринкові відносини на макроекономічному рівні в цілому. По-третє, страхові компанії суттєво впливають на ринок інвестицій, оскільки є надійним джерелом формування фінансового капіталу [2].
Висока значимість розробки концептуальних підходів до забезпечення фінансової стійкості страхової компанії за рахунок формування капіталу, необхідність обґрунтування шляхів удосконалення методів оцінки фінансової стійкості та механізмів забезпечення фінансово стійкого функціонування страховиків визначили напрям дослідження.
Важливими показниками фінансової стійкості страховика, її надійності, є власний капітал страховика, його платоспроможність, прийнята система перестрахування, яка полягає у тому, що на відповідальності страховика залишаються тільки ті ризики, за якими він може виконувати зобов’язання, виходячи зі своїх фінансових можливостей.
У сучасних умовах ринку кожен страховик України має право сам визначати тарифи і проводити самостійну цінову політику на ринку. У зв'язку з цим виникає необхідність дослідження складу і структури тарифної ставки та їхнього впливу на фінансову стійкість страховика в умовах конкуренції.
Останнім часом підвищуються вимоги щодо мінімального розміру статутного капіталу для страхових компаній, проте це не дає можливості повністю захистити громадян України від різних факторів ризику. Тому постає завдання дослідити капітал страховика як один із найголовніших показників фінансової надійності страхової компанії.
Проведені дослідження дають змогу зробити висновок, що страхова компанія повинна врахувати більше чинників впливу на її діяльність, як внутрішніх, так і зовнішніх, з метою зміцнення рівня її фінансового стану. За умови правильної оцінки своєї фінансової стійкості страховик зможе здійснювати ефективне управління власними фінансовими ресурсами, досягти належного рівня конкурентоспроможності своєї страхової компанії, забезпечить виконання зобов’язань у повному обсязі та функціонування страхової компанії протягом тривалого періоду навіть при настанні значних за розмірами збитків.
 
Література:
1. Палкин А. В. Функциональная взаимосвязь показателей и факторов финансовой устойчивости страховой организации  / А. В. Палкин // Финансы. – 2008. - №12.
2. Умови та складові забезпечення фінансової стійкості страхових компаній. [Електронний ресурс] / Н. В. Ткаченко // «Актуальні питання розвитку фінансів, обліку і аудиту». – Режим доступу до статті: www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/ Fkd/ 2009_2/R2/1.pdf
Категория: Экономические науки | Добавил: Administrator (13.02.2014)
Просмотров: 627 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]