Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS

Академия наук

Понедельник, 24.07.2017
Главная » Статьи » Сортировка материалов по секциям » Экономические науки

Деньги, финансы и кредит
Алгоритм управління інвестиційним портфелем на фондовому ринку
 
Автор: Клименко О.В., кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, Київський інститут бізнеса та технологій
 
Побудова торгової стратегії - це процес, в основі якого закладено розуміння інвестора про те, які методи аналізу працюють, а які не ефективні на конкретному фінансовому ринку. При побудові торгової системи можуть застосовуватися різні комбінації інструментів розроблених особисто інвестором або створені іншими дослідниками. Основна мета при створенні системи полягає у пошуку оптимального набору торгових правил, який дасть можливість отримати максимальне значення критерію, заданого інвестором з метою ідентифікації найбільш ефективної стратегії.
Щоб створити і протестувати торгову стратегію, необхідний певний алгоритм, за допомогою якого інвестор зможе побудувати власну систему і оцінити її ефективність. Пропонуємо таку послідовність дій інвестора.
Перший етап. Вибір фінансових інструментів і тактики вкладення грошових коштів.
Другий етап. Визначення тимчасового масштабу і типу торгової стратегії. На другому етапі вибирається масштаб часу, в якому проводитимуться операції та тип торгової стратегії, тобто, в якому напрямку будуть здійснюватися інвестиційні операції.
Таким чином, торгова стратегія буде розроблятися за наступним правилом: 1) виявлення на довгостроковому масштабі основної тенденції; 2) визначення короткострокової корекції проти довгострокової тенденції з метою входу в ринок за найбільш вигідною ціною; 3) вхід в ринок у момент припинення короткострокової корекції цін в напрямку довгострокової тенденції.
Тертій етап. Вибір технічних індикаторів для виявлення моментів входу в ринок. На третьому етапі вибираються індикатори технічного аналізу, які допоможуть визначити довгострокову і короткострокову тенденції, а також моменти для входу в ринок. Правильний вибір індикаторів є однією з найважливіших умов для створення ефективної торговельної системи.
Четвертий етап. Визначення блоку правил для входу в ринок. На даному етапі вибираються параметри індикаторів які є найбільш відповідають конкретній ринковій ситуації.
П’ятий етап 5. Визначення правил управління капіталом та виходу з ринку.
Шостий етап 6. Тестування і розрахунок показовий ефективності торгової стратегії.
Після реалізації етапів 1 – 5 встановлена повна інформація про проектованої торгової стратегії. Для проведення тестування запропоновано використовувати програмне забезпечення технічного аналізу MetaStock 7.0. За допомогою цієї програми на основі історичних даних обраних акцій можна змоделювати всі визначені вище властивості та правила торговельної стратегії. Існує можливість для кожного параметра системи встановити діапазон допустимих рівнів.
За допомогою перебору різних значень параметрів стратегії при її тестуванні на історичних котируваннях виходять різні варіанти роботи системи. Варіант стратегії визнається придатним для використання, якщо він забезпечує прибутковість вище ринкової за тестований проміжок часу і якщо відповідає показникам ефективності торгових стратегій (ЕТС).
Стратегія вважається практично застосовною, якщо за результатами тестування відповідає таким критеріям оцінки ефективності торгових систем: мінімальний розмір тестованого проміжку часу; показник, що визначає співвідношення прибуткових і збиткових угод; співвідношення середньої прибуткової угоди та середньої збитковою угоди; показник «профіт-фактору»; максимальний збиток, отриманий по одній угоді [1].
Таким чином, якщо значення критерію ЕТС буде більше або дорівнює 0,9015, тоді тестована торгова стратегія відповідає класифікації високоефективних торгових стратегій, не вимагає додаткової оптимізації і в майбутньому буде достатньо ефективною.
У разі якщо значення критерію знаходиться в межах від 0,5 до 0,9015, то для цієї стратегії набирає чинності сьомий етап «коректування параметрів торговельної стратегії». На цьому етапі розширюється діапазон допустимих рівнів використовуваних індикаторів. В результаті збільшиться кількість варіантів роботи стратегії. Це дає можливість розглянути варіанти роботи систем з деякими відхиленнями в параметрах від початкових значень. І знову здійснюється тестування.
У разі якщо значення критерію ЕТС менше 0,5, то приймається рішення про непридатність практичного застосування системи і неможливості її оптимізації. У цьому випадку повертаємося до другого етапу, іншими словами інвестор починає розробляти нову торгову стратегію.
Застосування інвесторами запропонованої методики дозволить істотно зменшити витрати робочого часу, пов'язані з розробкою стратегій управління портфелем цінних паперів, підвищити якість і оцінити ефективність вже наявних систем, створити високоефективну стратегію, яка, сприятиме мінімізації ризиків інвестиційної діяльності на фондовому ринку.
 
Література:
Категория: Экономические науки | Добавил: Administrator (11.11.2012)
Просмотров: 538 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]